X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

گوشه نشین
Links

مهمترین قسمت آموزش همهء مدرسان و همهء هنر جویان د رگرفتن باره است. حتماً باید تمرین زیاد داشته باشیم. پس همگام و با جمله به جملهء این قسمت همراه باشید و اعمال گفته شده را انجام بدید تا راحت تر متوجه شوید. در ضمن در مبحث باره ها به کاپوهای هم شمارهء هر 6 سیم که بین دو فرت قرار دارد یک باره میگوییم و به انگشتی که باره را نگه میدارد(انگشت 1 )نیز انگشت باره میگوییم:


1)از سمت چپ شروع به شمردن کرده و بارهء 5 را روی دستهء گیتار خود در نظر بگیرید.(زیرا بارهء 5 از سیم گیر یا شیطونک دور تر است پس فشار کمتری لازم است تا آن را نگه دارید. شما هر باره ای را که مایلید در نظر بگیرید.اما بارهء پیشنهادی من 5 است)


2)انگشت باره(1) خودرا به صورتی که سر انگشتتان رو به بالا باشد سر تا سر روی بارهء 5 گذاشته به صورتی که همهء 6 سیم زیر آن قرار گیرند. محل انگشت باره وسط باره است.در ضمن انگشت باره باید موازی با فرت باشد.


3)آرنج و بازوی خود را در همان حال که انگشتتان روی باره است، کمی از بدن دور کنید. (فقط کمی و در حدی که به صورت خود به خود انگشت باره به روی سیمها فشار بیاورد. )


4)فشاری که خود شما و به صورت اختیاری به روی سیمهای باره وارد میکنید باید بسیار کم باشد و در حدی که هیچ درد و مشکلی در انگشت خود احساس نکنید. این فشار کم شما با فشار کمی که با دور شدن بازویتان از بدن ایجاد شده همانگ شده و سیمها را به سطح دسته میچسبانند.


5)به هیچ عنوان برای وارد کردن فشار به روی سیمها از فشار دادن انگشت شصت به پشت دسته استفاده نکنید. نحوهء گرفتن بارهء شما باید انقدر صحیح باشد که نیاز به اندکی فشار شصتتان نباشد.! شصت بر خلاف ظاهر گول زننده اش ماهیچه های بسیار ضعیفی نسبت به دیگر انگشتان دارد و کمترین فشاری به روی آن موجب خستگی زود و احساس درد در آن میشود. بیشتر مردم سعی دارند تا با زور و فشار شصت 6 سیم را بگیرند اما این روش اشتباهست و فقط موجب خستگی و زده شدن شما از گیتار میشود. پس احساس کمترین درد و ضعفی در ماهیچهء شصت نشانگر باره گرفتن اشتباه شماست.!یادتان باشد که شصت فقط نقش گیره را دارد و وابستگی شصت شما به انگشت باره باید این چنین باشد که اگر حتی هنگام گرفتن باره انگشت شصتتان را از پشت دسته بردارید اشکا لی در صدای بارهء شما ایجاد نشود. نقش شصت فقط در تسلط شما برای ثابت نگه داشتن دسته است نه اهرمی برای ایجاد زور برای گرفتن باره!همین!!اگر شما قدرت درک و اجرای این جمله را داشته باشید کار تمام است!


6)با اینتوضیحات بارهء 5 را بگیرید و با انگشت P تک تک سیمها را بنوازید. اگر واقعاً صدای همهء سیمها واضح باشند نشانگر مهارت شما در گرفتن باره است و مشخص است که به راحتی جمله را درک کرده اید.اما اگر صدا واضح نبود کلید چاره فقط تمرین است تا زمانی که راه و روش کار را با تجربهء خودتون بدست بیارید.


7)در صورت وجود مشکل در گرفتن باره حتی با اجرای این نکات میتوانید بدنهء گیتار را با کمک بازویی که از بدن دور کرده این،فقط اندکی به سمت بیرون هل بدین. فقط اندکی نه زیاد! اگر این حرکت را هم درست انجام دهید نا خودآگاه گیتار خود را به سمت بدن شما میکشد!


به نظر بیشتر هنر جوها مشکل ترین قسمت آموزش گیتار گرفتن باره است. در صورتی که هیچ کدام از این نکات را نمیدانند اما الان کلید این مشکل در دست شماست!


8)گرفتن بارهء 1 حتی با اجرای این تکنیک ها باز هم مشکل است چون به سیمگیر یا شیطونک نزدیک است و گرفتن آنها به مراتب مشکل تر است. پس زیاد ناراحت نباشید!


9)پس از این بارهء 1 را گرفته و با انگشت p واضحیت صدای سیمها را تک تک کنترل کنید. سپس انگشتتان را به همان صورتی که بارهء 1 را گرفته بدون بلند کردن به بارهء کناری(2) سُر بدهید.و به همین ترتیب تا بارهء آخر...


*نکته:برای تعویض آکوردهای سردسته باید بعد از گرفتن آکورد اول انگشتان را از دسته بلند کرده و آکورد دوم را بگیریم اما در تعویض آکوردهای باره دارد انگشت باره از سطح دسته جدا نمیشود و فقط به سمت بارهء مورد نظر کشیده میشود که به این حرکت کشیدن باره "گلیساند" میگوییم.

[ پنج‌شنبه 27 آبان‌ماه سال 1389 ] [ 11:02 ب.ظ ] [ شیوا ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

Statics
تعداد بازدید ها: 44019


قالب میهن بلاگ download قالب بلاگفا قالب بلاگ اسکای قالب وبلاگ اخلاق اسلامی قالب وبلاگ دیکشنری آنلاین ایجاد فرم تماس ایجاد گالری عکس نمایش اوقات شرعی تقویم جلالی رتبه سنج گوگل مترجم سایت نمایشگر آی پی گوگل ساخت کد صوتی آنلاین آمارگیر فونت های زیباساز تغییر شکل ماوس فال حافظ فال عشق طالع بینی هندی طالع بینی ازدواج بازی آنلاین